×

Koha në Namibe Province, Angolë është

 
 
E martë, Mars 21, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:13 ↓ 18:20 (12h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Namibe Province është Africa/Luanda.
Lexo për Namibe Province në Wikipedia
Përcakto Namibe Province si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Namibe Province

Diferenca në kohë
from Namibe Province

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Namibe Province në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Angolë

Benguela Cabinda Caluquembe Camacupa Catabola Caxito Caála Huambo Kuito Lobito Longonjo Luanda Luau Lubango Lucapa Luena Malanje Mbanza Congo Menonge N'dalatando Namibe Saurimo Soyo Sumbe Uíge