×

Koha në Nakuru, Nakuru, Kenia është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:46 ↓ 18:54 (12h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Nakuru është Africa/Nairobi.
Lexo për Nakuru në Wikipedia
Përcakto Nakuru si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Nakuru

Diferenca në kohë
from Nakuru

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Nakuru në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Kenia

Eldoret Garissa Homa Bay Kakamega Kapenguria Kilifi Kisumu Kitale Lugulu Malindi Maragoli Meru Mombasa Mumias Nairobi Naivasha Nakuru Nanyuki Nyeri Ol Kalou Thika Voi Wajir