×

Koha në Kandahar, Kandahar, Afganistan është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 07:02 ↓ 17:38 (10h 36m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kandahar është Asia/Kabul.
Lexo për Kandahar në Wikipedia
Përcakto Kandahar si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kandahar

Diferenca në kohë
from Kandahar

Los Angeles
12.5 orë
12.5 orë
Chicago
10.5 orë
10.5 orë
New York City
9.5 orë
9.5 orë
Toronto
9.5 orë
9.5 orë
São Paulo
7.5 orë
7.5 orë
Londra
4.5 orë
4.5 orë
UTC
4.5 orë
4.5 orë
Canton of Zurich
3.5 orë
3.5 orë
Lagos
3.5 orë
3.5 orë
Paris
3.5 orë
3.5 orë
Cairo
2.5 orë
2.5 orë
Johannesburg
2.5 orë
2.5 orë
Istanbul
1.5 orë
1.5 orë
Moska
1.5 orë
1.5 orë
Dubai
0.5 orë
0.5 orë
Mumbai+1 orë
Hong-Kong+3.5 orë
Shanghai+3.5 orë
Singapor+3.5 orë
Tokyo+4.5 orë
Sydney+6.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kandahar në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Afganistan

Asadābād Baghlan Balkh Bāmyān Bāzārak Charikar Cool űrhajó Gardez Ghazni Herat Jalalabad Kabuli Kandahar Khanabad Khulm Kunduz Matun Maymana Mazari Sharif Paghmān Pul-e Khumrī Shibirghān Taloqan Zaranj