×

Koha në Dordrecht, Holandë është

 
 
E martë, Maj 24, 2022, java 21
Dielli: ↑ 05:36 ↓ 21:40 (16h 5m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Dordrecht është Europe/Amsterdam.
Lexo për Dordrecht në Wikipedia
Përcakto Dordrecht si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Dordrecht

Diferenca në kohë
from Dordrecht

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Dordrecht në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Holandë

Ajntovën Almere Amersfoort Amsterdami Apeldoorn Arnhem Born Breda Deventer Dordrecht Enschede Groningen Haarlem Haga Hertogenbosch Hoofddorp Lejdeni Maastricht Nimega Roterdami Tilburg Utrecht Zaanstad Zoetermeer Zwolle