×

Времето во Валенсија, Valencia, Шпанија сега

 
 
сабота, 15 август, 2020, недела 33
Сонце: ↑ 07:15 ↓ 20:57 (13ч 43м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Валенсија is Europe/Madrid.
Прочитајте за Валенсија на Wikipedia
Наместете го/ја Валенсија како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Валенсија

Time difference
from Валенсија

Лос Анџелес
9 часa
9 часa
Чикаго
7 часa
7 часa
Њујорк
6 часa
6 часa
Торонто
6 часa
6 часa
Сао Паоло
5 часa
5 часa
UTC
2 часa
2 часa
Лагос
1 час
1 час
Лондон
1 час
1 час
Zurich0
Јоханесбург0
Каиро0
Париз0
Stambul+1 час
Москва+1 час
Дубаи+2 часa
Мумбај+3,5 часa
Shanghai+6 часa
Сингапур+6 часa
Хонг Конг+6 часa
Токио+7 часa
Сиднеј+8 часa
Compare other time zones

Валенсија on the map

The 25 largest cities in
Шпанија

Alicante Badalona Bilbao Ciudad Lineal Cordova Gijón L'Hospitalet de Llobregat Las Palmas Murcia Oviedo Palma de Mallorca Tenerife Terrassa Valladolid Vigo А Коруња Барселона Валенсија Гренада Елче Картагина Мадрид Малага Сарагоса Севилја