×

Времето во Кокосови острови сега

 
 
недела, 28 февруари, 2021, недела 8
Сонце: ↑ 06:05 ↓ 18:25 (12ч 21м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Кокосови острови is Indian/Cocos.
Прочитајте за Кокосови острови на Wikipedia
Наместете го/ја Кокосови острови како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Кокосови острови

Лос Анџелес
14,5 часa
14,5 часa
Чикаго
12,5 часa
12,5 часa
Њујорк
11,5 часa
11,5 часa
Торонто
11,5 часa
11,5 часa
Сао Паоло
9,5 часa
9,5 часa
UTC
6,5 часa
6,5 часa
Лондон
6,5 часa
6,5 часa
Zurich
5,5 часa
5,5 часa
Лагос
5,5 часa
5,5 часa
Париз
5,5 часa
5,5 часa
Јоханесбург
4,5 часa
4,5 часa
Каиро
4,5 часa
4,5 часa
Stambul
3,5 часa
3,5 часa
Москва
3,5 часa
3,5 часa
Дубаи
2,5 часa
2,5 часa
Мумбај
1 час
1 час
Shanghai+1,5 часa
Сингапур+1,5 часa
Хонг Конг+1,5 часa
Токио+2,5 часa
Сиднеј+4,5 часa
Compare other time zones

Кокосови острови on the map

2 places in
Кокосови острови

Bantam Village West Island