Time.is

Времето во Македонија (Macedonia) сега

 
 
00:46:08
недела, 29 ноември, 2015, недела 48
Сонце: ↑ 06:38 ↓ 16:04 (9ч 26м)

Временска зона: UTC+1

Идентификатор на временска зона: Europe/Skopje
Прочитајте за Македонија на Wikipedia

Наместете го/ја Македонија како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Македонија

Лос Анџелес
:
-9 час[-a|]
Њу Јорк
:
-6 час[-a|]
UTC
:
-1
Лондон
:
-1
Париз
:
0
Византија (Vizantija)
:
+1
Москва
:
+2 ч
Дубаи
:
+3 ч
Њу Делхи
:
+4,5 час[-a|]
Пекинг
:
+7 час[-a|]
Сингапур
:
+7 час[-a|]
Токио
:
+8 час[-a|]
Сиднеј
:
+10 час[-a|]
Compare other time zones

Македонија on the map

The 25 largest cities in
Македонија

Битола Бутел Велес Гостивар Желино Кавадарци Кисела Вода Кичево Кочани Крива Паланка Куманово Липково Охрид Прилеп Радовиш Сарај Скопје Струга Струмица Теарце Тетово Центар Жупа Чаир Штип Шуто Оризари
"There is no time. Time doesn't really exist."
Kate Havnevik